Şirket hakkında

Ciner Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye’de kurulmuştur. Şirketimizin kayıtlı adresi Paşalimanı Caddesi No:41 Üsküdar İstanbul’dur..

Faaliyet Konumuz

Şirketimizin başlıca faaliyet konusu gemi siparişi veren firmalar adına yurt dışı tersanelerinde inşa ile ilgili kontratları hazırlayıp , inşa faaliyetine aracılık ederek kontrat satışı yapmak ve gemilerin teslimine kadar inşa işlemine aracılık etmektir.

Şirketin dökme yük ve tanker gemilerinden oluşan zengin çeşitlilikte bir filosu vardır. Şu anda filoda 18 ticari gemi bulunmaktadır. Bu gemilerin bir kısmı teslim alınmış, yapımı halen devam etmekte olan bir kısmının ise 2013 yılına kadar teslim alınması umulmaktadır.

Filoya ait 16 adet dökme yük ve 2 adet de tanker gemisi bulunmaktadır. Bütün gemiler, Kore ve Çin’de, Ciner Denizcilik San. Ve Tic. A.S.’ nin varolan piyasa kurallarına ve son teknolojik gelişmelere uygun olduğunu düşündüğü ticari ve teknik özelliklere sahip A sınıfı tersanelerde yaptırılmaktadır. Filonun toplam taşıma kapasitesi 1.153.000 tondur. Özellikle dökme yük gemileri bu oranın yaklaşık % 72 sini sağlarken tanker gemileri takriben bu oranın % 28’ini karşılamaktadır.

Ciner Denizcilik San. ve Tic. A.S. kısa bir süre sonra gemi nakliyatı konusunda piyasayı en yakından takip eden şirket durumuna gelecektir. Şirket, dökme yük ve tanker taşımacılığı konusunda varlığını sürdürürken LNG ve diğer bazı özel pazarlara girmeyi hedeflemektedir.